Cięcie, odlewanie i filcowanie to łatwy sposób łączenia włóczek (bez tkania na końcu)

/
/
/
47 Views

Być może najłatwiejszym sposobem łączenia nowej włóczki podczas robienia na drutach jest unikanie przeplatania końcówek.

Przez lata rozwinąłem dziewiarstwo przędzy w naukę. Nie wszystkie metody działają ze wszystkimi włóknami i dla wszystkich projektów. Jest jednak jedna wersja, która naprawdę zasługuje na uwagę. Nazywam to przycinaniem, nakładaniem i filcowaniem. To jedno i drugie super niewidoczne, super bezpieczne i całkiem proste. Co więcej, nie trzeba też tkać żadnych końcówek. Jak wspaniałe to jest?

prawa strona wykończenia, zakładka i metoda filcowa
Prawa strona próbki to miejsce, w którym zastosowałem tę metodę do połączenia nowej kuli.

Ten sposób łączenia nowej piłki to połączenie złącza rosyjskiego (niezawodnego, ale wymagającego igły do ​​gobelinu) i złącza zakładkowego – że tak powiem, najlepszego z obu światów. I najlepsza część: działa na wszystkie lekko wyczuwalne włókna (w zasadzie wszystko z odrobiną owczej wełny).

metoda cięcia, nakładania i łączenia filcu, patrząc od lewej strony
Ta sama próbka, oglądana z niewłaściwej strony

Jednak siła połączenia nie zależy od tego i dlatego jest lepsza od standardowego połączenia w oplocie. Ponadto, ponieważ odetniesz nadmiar przed dodaniem nowej kulki, nie uzyskasz widocznego przejścia, węzła ani zauważalnego grzbietu.

Notatka. Otrzymuję niewielką prowizję za zakupy dokonane za pośrednictwem linków w tym artykule.

Aktywny czas
1 minuta

Czas całkowity
1 minuta

Materiały

  • Zrobi to każda filcowa włóczka. W tym tutorialu używam tybetańskiej włóczki Pascuali (70% merynosów, 30% jaka).

Notatki

Należy pamiętać, że ta metoda nie sprawdzi się w przypadku jakichkolwiek prac kolorystycznych, ponieważ bardzo trudno będzie dokładnie określić czas przejścia.

Możesz także rozważyć dodanie skrętu do pętli, zanim go poczujesz. Choć nie jest to konieczne, może poprawić trwałość i sprawić, że rzeczy będą jeszcze bardziej niewidoczne.

To stało się mój ulubiony sposób na swetry i czapkioraz inne projekty, gdzie nie ma możliwości zakrycia ogona w szwach itp. Jest na tyle dyskretny, że nie wymaga igły do ​​gobelinu, a tworzy bardzo mocne połączenie niemal wszystkich nitek.

Oczywiście nie nadaje się to do przędzy bawełnianej i nie jest możliwe, jeśli planujesz wykonywać jakąkolwiek kolorową pracę. W przypadku projektów intarsjowych Twist and Weave jest nadal moim ulubionym sposobem na dodanie nowego koloru, a w przypadku projektów Fair Isle wolę Weave as You Go.

Tak czy inaczej, oto jak połączyć przędzę za pomocą metody cięcia, zakładek i filcu. Skomentuj poniżej, jeśli masz jakieś pytania.

jak łączyć przędzę metodą zakładkową i metodą filcową

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :