Jak zorganizować swoje robótki (4 różne, które działają)

/
/
/
43 Views

4 różne systemy organizacji drutów dwustronnych i okrągłych – jeden na każdą kieszeń.

Ile masz drutów do robienia na drutach? 10? 20? 100? Czy za każdym razem, gdy chcesz rozpocząć nowy projekt, otwierasz szufladę lub pudełko, w którym wszystko jest pomieszane? Musi być najlepszy sposób ich przechowywania, Prawidłowy? Tak, oczywiście, że tak. W tym poście pokażę Ci w sumie 4 różne sposoby organizacji drutów, abyś mógł wybrać system, który Twoim zdaniem najlepiej pasuje do Twojego budżetu i wielkości Twojej kolekcji .

Notatka. Otrzymuję niewielką prowizję za zakupy dokonane za pośrednictwem linków w tym artykule.

#1 Mała kolekcja (początkujący)

Większość początkujących zaczyna od jednej igły do ​​swojego pierwszego projektu i stopniowo dodaje kolejne do swojej kolekcji w miarę postępów w robieniu na drutach. Zwykle otrzymujesz kilka niedopasowanych igieł z różnych materiałów i rozmiarów. Osobiście uważam, że na tym etapie nie trzeba za dużo o tym myśleć. Na razie prosty system będzie działał dobrze..

A) Pudełko na okrągłe druty.

pudełko z różnymi drutami i sprawdzianami igieł dziewiarskich dla łatwej identyfikacji.pudełko z różnymi drutami i sprawdzianami igieł dziewiarskich dla łatwej identyfikacji.

Prawdopodobnie w każdym domu jest puste pudełko. Chociaż możesz oczywiście kupić plastikowe pudełko, stare pudełko po butach będzie dobrze działać. Wtedy możesz po prostu zwiń swoje okólnikidwukrotnie przeciągnij igłę z jednego końca przez pętelkę (to ją zabezpieczy), a igły wejdą do środka.

Dodaj igłę mieszającą, może zabezpiecz większe igły gumką i to dosłownie wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli masz tylko 10–20 drutów, będzie to najbardziej kompaktowy sposób na ich przechowywanie.

B) Kubek lub słoik na igły proste i obosieczne.

prosty kubek do przechowywania obosiecznych drutów i szydełkówprosty kubek do przechowywania obosiecznych drutów i szydełków

Wszystkie okrągłe druty można umieścić w kubku, słoiku lub innym cylindrycznym przedmiocie. Użyj gumek, aby połączyć zestawy. i to wszystko. Możesz także dodać fantazyjny hak, aby poprawić błędy.

#2 Poziom średniozaawansowany

różne zestawy wymiennych drutów na stoleróżne zestawy wymiennych drutów na stole

Moją największą rekomendacją dla każdej średniozaawansowanej dziewiarki jest zakup zestawu wymiennych igieł. Każdy zestaw jest dostarczany w wygodnej małej torebce i zawiera wszystko, czego potrzebujesz do wykonania 99% swoich projektów..

Dostępne są zestawy do igieł dwustronnych, a na moim blogu mam też świetną recenzję najlepszych wymiennych igieł okrągłych. Chociaż z pewnością istnieją drobne i znaczące różnice między różnymi markami, wszystkie są to produkty, które faktycznie mają sens.

Ważny: Nie bez powodu nie polecam kupować zestawu dla początkujących. Twoje preferencje, a nawet styl robienia na drutach zmienią się radykalnie w ciągu pierwszych kilku miesięcy lub roku. Jeśli nie pozwolisz sobie na eksperymentowanie z różnymi materiałami i markami, ryzykujesz utrwaleniem złych nawyków do tego stopnia, że ​​będzie to wydawać się dziwne, jeśli nie będziesz trzymać się tych wszystkich nieświadomych, powściągliwych pozycji.

#3 System przechowywania igieł dla doświadczonych dziewiarzy.

Bodolina filcowy organizer na igły dziewiarskie do okólników i dpnsBodolina filcowy organizer na igły dziewiarskie do okólników i dpns

Zestawy igieł mogą zająć dużo czasu, ale mają swoje ograniczenia. Z reguły wymienne igły nie są dostępne we wszystkich rozmiarach i z różnych materiałów. W miarę postępów na swojej ścieżce dziewiarskiej możesz zakup dodatkowych załączników i akcesoriów. Na przykład podobają mi się szprychy Karbonz, ale szprychy 2,5 mm i mniejsze są dostępne tylko jako stałe szprychy okrągłe. Kupiłem więc osobno.

We wszystkich tych przypadkach dobrym pomysłem może być zakup odpowiedniego systemu przechowywania igieł. Na tym etapie mojej kariery byłem wielki fan Bodolina filcowe poduszki. Opatentowana konstrukcja akordeonu pozwala na przechowywanie dużej liczby igieł na minimalnej przestrzeni. Można je łatwo wrzucić do torby lub szafy na projekt, a kolory są po prostu wspaniałe.

Jeśli ty rozejrzyj się po Etsy lub Amazon, prawdopodobnie znajdziesz innych sprzedawców i marki oferujące podobne systemy (lubię to). Są dostępne na druty okrągłe i dwuostrzowe, a niektóre woreczki mają także kilka różnych otworów.

wieszak z 10 różnymi przegródkami do przechowywania okrągłych igieł w Twojej szafiewieszak z 10 różnymi przegródkami do przechowywania okrągłych igieł w Twojej szafie

Inną opcją jest zakup wieszaka na druty okrągłe. Poprosiłam koleżankę, żeby mi uszyła moją(bierze prowizję) z otworami na haczyki i dpns poniżej, ale są one również dostępne na Etsy w podobnych kształtach i formach.

Najbardziej ekonomicznym pomysłem na okólniki jest oczywiście użycie stara teczka i kilka trwałych przezroczystych wkładek. Za pomocą markera zapisz rozmiar na każdej wkładce, skręć kółka razem, a szybko znajdziesz odpowiedni rozmiar!

#4 Jak uporządkować druty (poziom ekspercki)

pudełko ze wszystkimi moimi drutami i zestawamipudełko ze wszystkimi moimi drutami i zestawami

Mam mnóstwo drutów do robienia na drutach. Nigdy ich nie liczyłam, ale jest ich grubo ponad 1000. Wszystkie wymienione systemy stosowałam w pewnym momencie swojego życia, ale nie są one już w stanie udźwignąć obecnej wielkości mojej kolekcji.

W moim warsztacie mam dużą szafę z trzema szufladami, w której przechowuję wszystkie druty i przybory do robienia na drutach. Oto jak je organizuję:

kupiłem Duże pudełko do przechowywania zdjęć (5 x 7 cali) w sklepie Amazon.

duże pudełko z 20 mniejszymi pudełkami, każde oznaczone, zawierające wszystkie moje druty.duże pudełko z 20 mniejszymi pudełkami, każde oznaczone, zawierające wszystkie moje druty.

Zapasowe dpns trzymam po lewej stronie pudełka, a zapasowy prospekt emisyjny po prawej stronie pudełka. Marker i biała taśma ułatwią oznaczenie poszczególnych szuflad.

Przykładowo w jednym małym pudełku zmieszczą się wszystkie moje dwustronne druty o średnicy 2 mm. Kupiłem tanie spiralne opaski do włosów. (lubię to), pociąłem je na małe kawałki i wykorzystałem do uporządkowania poszczególnych zestawów.

mniejsze pudełko z moimi 2mm dpns w środku, zabezpieczone gumowymi szpulamimniejsze pudełko z moimi 2mm dpns w środku, zabezpieczone gumowymi szpulami

Do piły tarczowej naprawdę nie potrzebujesz żadnych specjalnych dodatkowych akcesoriów. Po prostu zwiń je i rzuć. Każde małe pudełko może pomieścić co najmniej 5-8 igieł, ale zwykle i tak nie będziesz mieć ich więcej.

mniejsze pudełko z moimi krążkami o średnicy 2,5 mm w środkumniejsze pudełko z moimi krążkami o średnicy 2,5 mm w środku

Nie rozdzielam swoich zestawów. Dzięki temu mój zestaw zamienny Chiaogoo lub igły Addi pozostaną w odpowiedniej torbie. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj szukasz konkretnej igły. A o wiele łatwiej jest znaleźć końcówki ChiaoGoo 3mm w odpowiednim zestawie, niż próbować szperać w pudełku z 10 igłami, zwłaszcza, że ​​niektóre z nich są bardzo podobne i niezbyt wyraźnie oznakowane.

pudełko ze wszystkimi moimi drutami Addi i mniejsze pudełko na akcesoria.pudełko ze wszystkimi moimi drutami Addi i mniejsze pudełko na akcesoria.

Co, jak mówią, Zazwyczaj pakuję zestawy do dużego pudełka.. Dlaczego? Bo mogłabym mieć dwa komplety tej marki (powiedzmy, igły ze stali nierdzewnej i bambusa) i masę dodatkowych akcesoriów. Akcesoria poukładam w mniejszych pudełkach, żeby było je łatwo znaleźć i się nie pomylić.

Kocham Naprawdę przydatne pudełka. Są bardzo gęste, można je układać w stosy i mają idealny rozmiar do moich celów. W zależności od wielkości szafek i/lub kolekcji możesz chcieć użyć różnych.

Wiem, że jest tu dużo plastiku, ale pamiętaj o tym. Muszę też profesjonalnie utrzymywać ogromną kolekcję.. To, że pudełka są przezroczyste, jest dla mnie dużym plusem, ale oczywiście można zdecydować się na bardziej ekologiczne alternatywy. Przecież dostępne są proste pudełka wykonane z tektury, drewna, a nawet kory brzozowej.

Wszystkie te pudełka i torby trafiają do mojej szuflady. Uważam, że dostęp do tego systemu jest bardzo łatwy i pozwala znaleźć odpowiednią szprychę.

szuflada pełna akcesoriów i materiałów dziewiarskich w różnych mniejszych pudełkach.szuflada pełna akcesoriów i materiałów dziewiarskich w różnych mniejszych pudełkach.

Mam drugą, mniejszą szufladę, w której trzymam swoje pomysły.. Rzeczy takie jak znaczniki ściegów, nożyczki, miarki, pierścienie Fair Isle i tym podobne. Ponownie każda kategoria akcesoriów jest zapakowana w osobne plastikowe pudełko.

Co wziąć pod uwagę organizując przechowywanie igieł dziewiarskich

Na samym końcu tego artykułu chcę podzielić się kilkoma ważnymi koncepcjami, o których zdecydowanie warto pamiętać, planując uporządkowanie drutów.

1. Nie możesz zrekompensować praktyki i cierpliwości kupnem większej liczby igieł.

Posiadanie większej liczby igieł nie sprawi, że będziesz lepszą dziewiarką.. Mam na myśli to, że jeśli zaczynałeś od szlifowanych pałeczek, zdecydowanie rozważ zakup odpowiednich igieł. Ale jeśli masz pełny zestaw, niewiele zyskasz, inwestując 200 dolarów w najnowszy zestaw modowy reklamowany w mediach społecznościowych.

Tak, zdecydowanie mam swoje preferencje. I będę używać innej marki do robienia na drutach koronek. Są druty, które bardzo lubię do robienia na drutach skarpetek, ale nigdy nawet nie marzyłam o tym, żeby wykorzystać je do zrobienia swetra czy nawet czapki. Ale te preferencje to czysty luksus. To moje hobby, mogę się rozpieszczać i inwestować w rzeczy, które sprawiają mi radość.. Nie miej jednak złudzeń, że dzięki nim będziesz lepszą dziewiarką.

2. Zmniejsz rozmiar swojej kolekcji

Po drugie, zachęcam Cię do regularnego przeglądania swojej kolekcji drutów i oddaj te igły, których nie używasz od wielu lat. Jeśli są w dobrym stanie, możesz je sprzedać na eBayu lub wymienić na Ravelry. Możesz także przekazać je organizacjom charytatywnym (np. lokalnej szkole rzemieślniczej itp.) lub przekazać nowicjuszowi.

To jest prawdziwe Nie ma sensu inwestować w rozwiązanie do przechowywania igieł, których i tak nie będziesz używać.. Jedynym powodem, dla którego trzymam tak wiele igieł, jest to, że otrzymuję wiele pytań, a także mogę używać niektórych igieł jako rekwizytów podczas robienia zdjęć i filmów. Jednak wierzcie mi, mam igły, których nie używałem od trzydziestu lat.

Przynajmniej tak układam druty. Skomentuj poniżej, jeśli masz jakieś pytania lub sugestie.

Organizacja dziewiarska - moja kolekcjaOrganizacja dziewiarska - moja kolekcja

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :