Jak zrobić pętlę na drutach (krok po kroku dla początkujących)

/
/
/
59 Views

Mistrzowska klasa krok po kroku na temat robienia dziurek na guziki za pomocą igieł dziewiarskich dla początkujących.

Chcesz zrobić na drutach kardigan, małą koszulkę polo, a może po prostu torebkę? Masz już guziki, ale nie masz pomysłu, jak zrobić dziurkę? Cóż, w takim razie ten poradnik został stworzony dla Ciebie, ponieważ pokażę Ci bardzo prostą metodę dla początkujących i niektórych porady i wskazówki po drodze.

ktoś robi dziurkę na guzik podczas robienia na drutachktoś robi dziurkę na guzik podczas robienia na drutach

Robienie na drutach Podstawowa pętla jest bardzo prosta. Wystarczy znać standardowe zamknięcie i zakładkę. I to wszystko. Nawet początkujący może z łatwością opanować tę technikę dziewiarską, jeśli masz trochę cierpliwości.

zbliżenie prostego ściegu dzianego z różnymi narzędziami dziewiarskimi w tle

Zagłębmy się w to!

Notatka. Otrzymuję niewielką prowizję za zakupy dokonane za pośrednictwem linków w tym artykule.

Aktywny czas
10 minut

Czas całkowity
10 minut

Notatki

Podczas pokonywania luki staraj się unikać zbyt słabego wybierania numeru. Zwykle nie będzie to wyglądać zbyt schludnie. Staraj się także robić na drutach bardzo blisko czubków drutów, gdy będziesz przerabiać oczko w następnym rzędzie lub okrążeniu, aby nie rozciągnąć zbyt mocno ściegów.

Jak określić rozmiar pętli podczas robienia na drutach?

Podczas szycia zwykle owijasz guzik małą wstążką, mierzysz obwód i dzielisz go przez 2. Ale ten wzór nie działa na drutach, ponieważ dzianina jest bardzo rozciągliwa i zwykle nie chcesz, aby ściegi były tak szeroki jak cały guzik.

schemat pokazujący, jak mierzyć rozmiar dziurki podczas robienia na drutachschemat pokazujący, jak mierzyć rozmiar dziurki podczas robienia na drutach

Istnieją dwa sposoby określenia długości pętli:

  1. Prawdopodobnie najłatwiej to zrobić, umieszczając przycisk na (już zablokowanej!) próbce. Wyrównaj lewą krawędź guzika ze ściegiem dzianinowym. Następnie po prostu policz, ile oczek potrzebujesz, aż dojdziesz do najdalszej dziurki guzika (w powyższym przykładzie byłyby to 4 oczka).
  2. Mierzysz odległość od krawędzi guzika do najdalszej dziurki w guziku i mnożysz ją przez grubość ściegu.
    Te. Gęstość ściegu = 2,1 oczka/cm; 2,1 oczka/cm x 1,8 cm = 3,8 oczka.

W obu przypadkach następną pełną liczbę zaokrąglij w górę.

Ważny: Bardzo trudno mi określić, jak rozciągliwy będzie Twój materiał. Zależy to od wzoru dziania, indywidualnej grubości i przędzy (wełna owcza jest znacznie bardziej elastyczna niż bawełna czy jedwab).

Ponadto nie wszystkie przyciski mają ten sam kształt. W przypadku ważnego projektu zawsze dołączę próbkę, aby potwierdzić obliczenia. i odpowiednio dostosuj.

Wskazówki i porady dotyczące robienia dziurek na guziki

Jak widać, utworzenie tej pętli jest dość proste i jednoznaczne. Wynik będzie użyteczny, ale daleki od ideału. Zwłaszcza Uformowana krawędź może często wyglądać na nieco przekrzywioną i nierówną, a rogi są podatne na zużycie.. Oto kilka porad:

1) Zamiast jednorazowego tynkowania można też użyj zestawu dzianin lub zestawu kabli w celu wypełnienia luki. Kiedy dojdziesz do luki, po prostu odwróć swoją pracę na drugą stronę, aby móc skorzystać z tych technik. Po nabraniu wymaganej liczby oczek obróć robótkę ponownie, aby kontynuować przerabianie.
Dzięki temu górna krawędź będzie bardziej stabilna.

2) Unikaj publikowania pętla zbyt blisko krawędzi. Pozostaw co najmniej 3-4 oczka pomiędzy rogiem pętelki a krawędzią. W przeciwnym razie zużyją się zbyt szybko, a krawędź będzie wyglądać bardzo nierówno.

3) Jeśli robisz poziome dziurki na guziki, pamiętaj, że guziki zostaną dociśnięte do rogu i pociągnięte w kierunku zewnętrznej krawędzi. Zazwyczaj będziesz musiał odsunąć poziome pętle od krawędzitak, aby po założeniu guziki wyglądały na wyśrodkowane.

4) Zrób mniejsze oczka, niż myślisz.. W przypadku większych projektów (takich jak kardigany itp.) pamiętaj o wykonaniu próbki na drutach. Przyciski powinny być ledwo wciśnięte, bez nadmiernego rozciągania materiału. Rozważ lekkie „nadużycie” próbki w celu symulacji zużycia. Nie wystarczy nacisnąć przycisk raz i zakończyć sprawę. Powtórz tę czynność 10 lub 20 razy, przepłucz próbkę i powtórz ponownie.

5) Masa przędzy powinna określać rozmiar pętelek, a nie odwrotnie.. Po pierwsze, łączenie małych guzików z nieporęczną włóczką może wyglądać na niezrównoważone. Ale co ważniejsze, im większe dziurki na guziki, tym bardziej z czasem się zużyją. A tego zazwyczaj chcesz uniknąć. Jeśli więc robisz na drutach na cienkiej igle, rozważ użycie mniejszych guzików i umieszczenie większej liczby oczek.

Na końcu, Zdecydowanie powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele różnych technik tworzenia pętli. Ta podstawowa pętla jest zdecydowanie dobrym pomysłem w przypadku prostych projektów. Powiedzmy, kilka prostych ocieplaczy na nadgarstki, które chcesz zrobić na płasko, lub przytulny kocyk herbaciany.

Jeśli chcesz zrobić na drutach kardigan z guzikami, zdecydowanie powinieneś rozważyć naukę bardziej zaawansowanej techniki wzmacniania ściegów.

Wzmocniona pętla

ktoś trzymający wzmocnioną dziurkę na guzik podczas robienia na drutachktoś trzymający wzmocnioną dziurkę na guzik podczas robienia na drutach

Wykonanie wzmocnionej pętelki nie jest dużo trudniejsze niż podstawowa wersja, którą pokazałem powyżej. Jest tylko jedna mała sztuczka, którą musisz znać i która powinna być całkiem prosta dla każdej średnio-zaawansowanej dziewiarki.

>> Oto mój kompletny tutorial dotyczący oczek wzmocnionych w 1 rzędzie.

Prosta pętla pionowa

ktoś pokazuje prostą pionową pętlę podczas robienia na drutachktoś pokazuje prostą pionową pętlę podczas robienia na drutach

Pętle nie muszą być poziome. Czasami potrzebujesz czegoś pionowego lub czegoś mniejszego. W takim przypadku ten prosty pionowy guzik na podwójnym szydełku może być doskonałym wyborem. Nie jest to najtrwalsza opcja, ale idealnie nadaje się do mniejszych projektów, które nie są narażone na duże zużycie.

>> Oto mój kompletny poradnik dotyczący tworzenia prostej pętli pionowej.

W każdym razie, oto jak wykonać dziurkę na guzik. Skomentuj poniżej, jeśli nadal masz pytania.

jak zrobić dziurkę na guzik - przewodnik krok po kroku dla początkujących

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :