Kocyk szydełkowy w starym stylu – w 12 rozmiarach!

/
/
/
90 Views

Prosty kocyk wykonany na szydełku z ciekawym, nowym ściegiem jest mój. Szydełkowany koc w starym stylu – darmowy szablon tutaj na blogu! Przeczytaj o moich inspiracjach, procesie projektowania i wielu informacjach nt idealna włóczka Wybieram. Lub przewiń w dół, aby zobaczyć darmowy wzór.

Inspiracja + Projekt

Miałem rezerwę Dotyk przędzy Cashmere od Lion Brand. w świetnym kolorze Brandy, po prostu siedzę na półce i błagam, żeby wykorzystać ją do czegoś tak niesamowitego, jak jest. Kiedy natknęłam się na ten ścieg w kształcie mini fasolki, wiedziałam, że ta włóczka będzie do niego idealna. Ten ścieg, wykonany z dowolnej włóczki, stworzy miękki materiał i drapowanie, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś. Ale połącz ją z tą super miękką, marzycielską włóczką, a otrzymasz parę naprawdę zrobioną na szydełku.

Ten staromodny szydełkowany narzuta jest wystarczająco ciepły i przytulny, a także wystarczająco lekki, aby można go było używać przez cały rok. Powiem tylko tak: jeśli istnieje kołdra warta poświęcenia czasu i pieniędzy, to ten.

Jeden koc, a tak wiele rozmiarów

Chociaż uwielbiam ten staroświecki szydełkowany koc w tym rozmiarze, napisałem ten wzór dla kołder niemal dowolnego rozmiaru!

W poniższym wzorze znajdziesz tabelę rozmiarów koców zawartych we wzorze, wraz z ich wymiarami i metrażem potrzebnym do ich wykonania (zakładając, że używasz włóczki, której użyłam ja lub podobnej włóczki czesankowej).

Kolejnym ciekawym aspektem tego koca jest to, że możesz stworzyć swój własny, staromodny koc na szydełku! Używając dowolnej grubości przędzy, możesz po prostu podążać za wzorem, tworząc łańcuszek osnowy tak szeroki, jak chcesz, aby Twój koc miał i powtarzając rzędy, aż będzie wystarczająco długi.

Możesz nadać mu jednolity kolor, tak jak ja to zrobiłem, lub stworzyć wzór w paski, efekt dwukolorowych pasków, wszystko pasuje. Staroświecki rzut na szydełku można w pełni dostosować do własnych potrzeb i jest to mój ulubiony projekt!

pusty

Mini ścieg fasolowy

Ten zabawny ścieg tworzy piękny, drapowany element, który po prostu uwielbiam. To naprawdę proste i łatwe do nauczenia – wystarczy powtórzyć to dla całej kołdry! Kiedy już opanujesz haft, ten staromodny koc na szydełku będzie idealnym projektem dla serwisu Netflix. Obejrzyj mój samouczek wideo poniżej, aby utworzyć wzór lub zastosować go do własnego, unikalnego projektu!

pusty

Przędza + wymiana

Użyłem mieszanki Domieszka kaszmiru Lion Brand z brandy, przędza czesankowa.

Uwaga dotycząca zamienników przędzy w tym projekcie.: W świecie przędz czesankowych o gramaturze 4 gramów istnieje wiele odmian przędzy. Najlepszym sposobem, jaki znam na porównywanie przędz o różnym pochodzeniu, zawartości włókien i marek, jest sprawdzenie metrażu na gram. Na etykiecie dowolnej włóczki (z dużego sklepu lub niezależnej farbiarni) będzie widniała długość kłębka lub motka.

Odrobina przędzy kaszmirowej Użyłem piłki Lion Brand, która waży 100 gramów i ma 219 metrów długości. 219/100 = 2,19 jarda na gram.

Staram się, aby różnica w przędzy, którą zastępuję, nie była większa niż 0,5 metra na gram od przędzy oryginalnie użytej we wzorze. Im niższa liczba, tym grubsze będą te gwinty porównawcze, co skutkuje płynnym zakończeniem projektu!

pusty

pusty

Zdjęcie z Pinteresta przedstawiające szydełkowy, staroświecki kocyk na szydełku

PRÓBKA

  • Pobierz wzór w dużym druku, w formacie PDF bez reklam. TUTAJ.
  • Zdobądź pakiet Ultimate Pattern Bundle, który zawiera ponad 150 wzorów takich jak ten, który można dziś kupić za 20 USD. TUTAJ.

  • Przypnij ten szablon do swoich tablic na Pintereście, aby skorzystać z niego później. TUTAJ.

  • Zapisz w kolejce Ravelry TUTAJ.

Opis

Ten staroświecki kocyk na szydełku zawiera prosty, darmowy wzór i film instruktażowy dotyczący pikowania minifasolek w 12 rozmiarach!

Przędza

Lion Brand – Odrobina kaszmiru
(waga 4/średnia, 3,5 uncji/100 g, 219 jardów/200 m)
Kolor: BRANDY
Zobacz tabelę metrów poniżej.

Koncepcje

Szydełko nr 7, 4,5 mm.

Igła do cerowania

Zmierzyć

7 oczek x 12,5 rzędów = 4 cale wzoru. (minifasola, patrz poniżej)

Gotowy rozmiar

Szerokość “ Długość “
Uroczy 10 10
Bezpieczeństwo 14 17
Dziecko trzydzieści 35
Tramp 40 40
Dziecko zaczyna chodzić 42 52
przewijać dziecko 47 47
Kołyska 45 60
Rzucić 52 60
Bliźniak 66 90
Podwójnie 90 108
królowa 96 108
Król 108 108

Notatki

Zobacz powyższą tabelę, aby wybrać rozmiar kołdry, którą chcesz wykonać!

-Cm. tabela według poniższego wzoru w celu określenia ilości łańcuchów fundamentowych (A), liczba pętli w rzędzie (B) i całkowitą liczbę powtórzeń linii (Z).

– oczka łańcuszkowe w całym wzorze. nie licz jako oczko i nie są wliczane do całkowitej liczby oczek.

– Zastąp inną włóczkę o dowolnej gramaturze, używając zalecanego rozmiaru szydełka i podążając tym samym wzorem za pomocą łańcuszka osnowy o szerokości żądanego rozmiaru koca i powtarzaj rząd aż do uzyskania pożądanej długości. Zmiany mogą mieć wpływ na materiał filmowy.

-Użyj przędzy czesankowej poniżej tabela metryczna poniżej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sekcję Przędza i substytuty powyżej.

Materiał filmowy
Uroczy 140
Bezpieczeństwo 310
Dziecko 1320
Tramp 2190
Dziecko zaczyna chodzić 2740
przewijać dziecko 2780
Kołyska 3400
Rzucić 4000
Bliźniak 7450
Podwójnie 12180
królowa 12990
Król 14610

Specjalne szwy

-Ścieg mini fasoli: włóż haczyk w następną pętelkę, wyciągnij pętelkę, wykonaj narzut, włóż haczyk ponownie w tę samą pętelkę, wyciągnij pętelkę (4 pętelki na szydełku), wykonaj narzut, przeciągnij przez wszystkie pętelki, 1 oł, omiń jedną zapętl i powtórz sekwencję.

KOCYK SZYDEŁKOWY STARYM MODEM

H A (lub dowolny numer +2), wybierz 2 str.

Rząd 1: Mini bob w poprzek, obróć sięB>

Rząd 2: 1 oł, minifasola w poprzek, obróćB>

Powtarzaj drugi rząd aż do zakończenia. Z wydziwianie.

Zakończ i zapleć końcówki.

A (wiceprzewodniczący) B (ilość) C (całkowita liczba powtórzeń rzędu)
Uroczy 38 18
Bezpieczeństwo 50 24 54
Dziecko 106 52 110
Tramp 142 70 125
Dziecko zaczyna chodzić 150 74 163
przewijać dziecko 166 82 147
Kołyska 158 78 188
Rzucić 184 91 188
Bliźniak 234 116 282
Podwójnie 318 158 338
królowa 338 168 338
Król 382 190 338

Skróty (terminy amerykańskie):

h – łańcuch
powtórz – powtórz
sk – pomiń
st(s) – ścieg(i)
<> – liczba oczek

INNE DARMOWE WZORY SZYDEŁKOWE

pusty

  1. Szydełkowy kocyk z blokami kolorów / 2. Szydełkowy koc z sadzonkami / 3. Szydełkowy kocyk w paski

pusty

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :