Lekcja chusteczek nr 3: Haftowane chusteczki do nosa i Petit Point

/
/
/
60 Views

W naszych postach i na naszej stronie internetowej używamy linków partnerskich. Oznacza to, że jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, możemy otrzymać niewielką prowizję. Nie zapłacisz ani grosza więcej niż w innym przypadku! Pełna informacja o nas dostępna jest w zakładce „O nas”.

Zdjęcia są chronione prawami autorskimi i nie mogą być wykorzystywane bez mojej zgody!

Twój przewodnik, który dowie się wszystkiego o zabytkowych chusteczkach z monogramem. To już trzeci z czterech postów poświęconych chusteczkom i pościelom vintage. To jest powtórzenie starego wpisu na blogu dla tych, którzy mogli go przeoczyć za pierwszym razem.
Ten poradnik dotyczy haftowanych chusteczek do nosa. Niewiele napisano na temat kolekcjonowania haftowanych chusteczek do nosa i uważam, że dzielenie się dużą ilością zdjęć to najlepszy sposób na zdobycie wiedzy na temat chusteczek do nosa. Wiele osób ma wątpliwości, gdzie szalik został wykonany. Bardziej zależy mi na jakości tego, co mam w rękach, niż na tym, czy ma na sobie etykietę. Jeśli jednak nie jesteś dobrym sędzią, kupowanie chusteczek z metką to sposób na rozpoczęcie kolekcji.

Kolekcja nie musi składać się z 300 chusteczek – możesz po prostu kupić tuzin i umieścić je w tym zabytkowym pudełku. Pomyśl o swoim pokoju gościnnym. Co znajduje się w szufladzie Twojego stolika nocnego? Pudełko na komodzie? A co z górną szufladą komody? Czy nie byłoby wspaniale je otworzyć i zobaczyć wspaniały pokaz chusteczek do nosa? Wyobraź sobie, że jesteś gościem i wstajesz za wcześnie, bo jesteś w innej strefie czasowej. Czytałeś już czasopisma w swoim pokoju, rozkoszowałeś się wodą i przekąskami pozostawionymi na stole. Nie chcesz nikomu przeszkadzać, ale każda szuflada komody jest wypełniona całą tą biżuterią!

Kogo to obchodzi, jeśli pomyślą, że jesteś szaloną damą od szalików. To o wiele mniej pracy niż bycie szaloną kotką.

Nie zapomnij kliknąć na chusteczkę, jeśli chcesz zobaczyć większy obraz.

Chusteczki Petit Point

Na chusteczkach Petit Point znalazłem tylko naklejki ze Szwajcarii. Być może są produkowane gdzie indziej, ale innych etykiet nie widziałem. Tkanina używana do produkcji chusteczek Petit Point to zazwyczaj lniana lub bawełniana tkanina trawnikowa.

Zdjęcia poniżej przedstawiają 3 szaliki. Jakość wszystkich trzech jest bardzo wysoka. Sprawdź jakość wykonania. Krawędź jest wykonana bardzo dobrze.

Bratki cieszą się dużą popularnością wśród kolekcjonerów. Pomyśl o epoce wiktoriańskiej i popularnych kolorach, a znajdziesz je na chusteczce!
To wspaniały szalik. Na zdjęciu pokazałam maleńką plamkę, ale jest ona nieistotna biorąc pod uwagę piękną pracę i fakt, że jest haftowana w 4 rogach.
To połączenie petit pointu i okrutnego haftu. Bardzo często te techniki są łączone.
Ten mak jest bardzo dobrze wykonany. Spray kwiatowy jest bardzo duży, godny najlepszej kolekcji!
To wspaniały szalik. Czasami zastanawiam się, czy haftowane szaliki produkowane są w Chinach? Dlatego szukam dobrej jakości pracy. To przechodzi zbiórkę.
Niesamowita praca! Irys to wspaniały, stary kwiat.
Popularnym tematem są także maki. Doskonała jakość, ładne kolory.
Podoba mi się fakt, że w każdym rogu znajduje się prosta róża. Dobra jakość, chociaż w każdym rogu znajduje się tylko jedna postrzępiona róża.
Fiołki są popularne i wylatują, gdy je znajdę.
Wspaniały komplet chusteczek wyprodukowanych w Szwajcarii. Bardzo podobają mi się te drobne kolorowe hafty. Należy pamiętać, że lamówka nie jest tak wysokiej jakości jak chusteczki Madeira.

Chusteczki haftowane typu Crewel

Produkowane są na całym świecie, od Szwajcarii po Filipiny. Jeszcze raz zwróć uwagę na wykonanie. Są to dzieła sztuki, dlatego warto zwrócić uwagę na przemyślany projekt.

Ładna robota, haft wysokiej jakości. To godne pochwały.
Bardzo podoba mi się ten szalik. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych! W tkaninę wpleciona jest lamówka,
ciekawy projekt. Mam nadzieję, że to zapisałem… to musi gdzieś być.
Te 3 chusteczki są dobrej jakości. Ciekawy jest środkowy szal: na łodydze wychodzącej ze środka szalika często można znaleźć pojedynczą różę.
Na tej chusteczce widnieje napis „ALL COTTON” MADE IN SWITZERLAND. Jest to dobrej jakości ciężki haft. Różnicę można poczuć – nie jest ona widoczna na bieliźnie. Zwróć uwagę, jak bukiet zaczyna się w rogu. Dziwi mnie, że czasami rozpylają spray do góry nogami.
Ten jest moim ulubionym! Nie podoba Ci się scena w ogrodzie, którą ktoś stworzył? Wydaje mi się, że to haft amatorski, ale bardzo dobry!
Jest to cudowna chusta z kokardkami i kwiatami haftowanymi techniką bulionową.
Niesamowicie urocze! Kto może się oprzeć między małym ptaszkiem a twarzami kwiatów?
Usunęłam metkę, bo wyprałam tę uroczą chusteczkę.
Dobra jakość, bardzo dobre wykonanie, doskonała jakość materiału. Prawdziwy zwycięzca.
Bardzo ciężki bratek haftowany na tkaninie bawełnianej. To trochę nudne, bo dekoracja jest mała.
ale podobała mi się ta praca, ponieważ została bardzo dobrze wykonana przez załogę.
Tkanina jest bardzo wyjątkowa – wyprodukowana w Szwajcarii. Haft dobrej jakości. Ja mam
Widziałam ten materiał na wielu szwajcarskich chusteczkach. To prawie jak mini perkal z nadrukiem.
Jedynym zastrzeżeniem jest to, że krawędź również nie jest wykończona, wydaje mi się, że została wykonana maszynowo.
Kwiaty są doskonałej jakości, ale są wykonane maszynowo. Chciałbym zrobić zdjęcie tyłu.
Ciekawe, wygląda to tak, jakby ktoś zrobił jeden mały kwiatek, a potem go zmienił. To naprawdę wysokiej jakości tkanina lniana.
Jest to ciekawy zestaw pudełkowy. Zawsze pobierają więcej, jeśli jest pudełko. Kupiłem ten zestaw, ponieważ kochałem ptaki. Czyż to nie urocze!
Bardzo wiktoriański kosz. Róża Kruel jest dobrze wykonana, podobnie jak kosz. Jednak nie myślę o kwiatach
świetna jakość. Ogólny wygląd jest przyjemny.
Kwiat haftowany maszynowo z jedwabiu. Bardzo dobrze wykonane dla samochodu! Wygląda jak haft jedwabny Royal Society.
Kocham to! Dla mnie każdy szalik ze zwierzęciem jest zwycięzcą!

Chusteczki z haftowanym brzegiem

Haftowane lamówki często stają się szalikami ślubnymi lub prezentami ślubnymi. Można je łączyć z kwiatami ślubnymi i są świetne dla panny młodej, która nienawidzi koronek, ale nie może znaleźć monogramu.

Obaj są zwycięzcami. Praca jest niesamowita. Trudne do znalezienia!
Widziałam podobne prace z naklejkami z Madery, Szwajcarii i Chin. Szukaj wysokiej jakości pracy.
Podobny do trzech powyższych, ale najprawdopodobniej z Madery.
Może Hongkong albo Madera? To samo co 4 powyżej.
Zwykle sprzedawane są pod nazwą Appenzell. Jeśli mają pod spodem szary ołówek, który się nie zmywa, zastanawiam się, czy pochodzą z Hongkongu? To nieprawda, dwie pierwsze to bardziej złożone i droższe Appenzell. Często sprzedawane są na Ebayu jako chusteczki do nosa z wyciągniętą nitką. Widziałem kiedyś na Ebayu taką z naklejką Appenzell.
Madera Organdi
Wykonane w szwajcarii. Świetna jakość. Zobacz jak została wykonana praca przy mocowaniu granicy. Trudno uwierzyć, że można to kupić na Ebayu za mniej niż 20 dolarów. Oryginalna cena wynosiła prawdopodobnie około 75 dolarów.
Piękna jakość pracy! Szwajcarski.
Absolutnie fantastyczna granica! Prawie zawsze Szwajcarzy.

Aplikacja Madeira, praca z cieniami i haft

Chusteczki Madeira są bardzo wyjątkowe. Chociaż są najbardziej znane ze swoich monogramów, są też bardzo piękne chusteczki w kwiaty.

Jest aplikacja z listkami, intarsja z organdyny – dużo pracy. Dla mnie to trochę fajne.
Naprawdę niesamowita jakość haftu. Zwróć uwagę, że kokarda ma wstawkę z organdyny – tuż za krawędzią. Myślę, że zapasy pszenicy są niezwykłe. Prawdopodobnie ma pewne znaczenie dla włączenia do bukietu. Zwróć uwagę na granicę. Jeśli masz szalik z wplecioną w tkaninę lamówką, to prawie zawsze jest to szalik droższy.
Fantastyczny szalik z haftem na każdym rogu. Może Madera, może Szwajcaria. Krawędź jest ręcznie walcowana i ręcznie zszywana.
Chcesz to. Nowe obszyte są maszynowo.
MÓJ BOŻE! Czy to nie urocze? Mieszkając w deszczowym kraju (Portland lub tylko 60 słonecznych dni w roku), potrzebowałem tego!
To szalik z Madery. Uwaga: w tkaninę wpleciona jest lamówka.
Oznakowany Burmel, wyprodukowany na Maderze. Najpopularniejszy rodzaj chusteczek kwiatowych na Maderze.
Nieco mniej skomplikowany niż poprzedni szalik Madeira.
Kolejna chusteczka z aplikacją. Aplikacja w kształcie róży została dodana z haftem, aby nadać jej wygląd 3D.

Chusteczki Maderia z aplikacją organową 3D

Te chusteczki są naprawdę zabawne. Niektórzy kolekcjonerzy tylko ich szukają.

Naprawdę zabawna wiśnia nadziewana chusteczkami.
Na tej chusteczce była oryginalna naklejka Madeira. Trudne do znalezienia. Kocham winogrona! Zdecydowanie szalik pokazowy!
Czy to nie jest dzikie?
Muszę przyznać, że to mój ulubiony motyw – cóż za niezwykły motyw!
Świetne niebieskie róże!
Potworna różowa róża!
Pielęgnacja i czyszczenie chusteczek do nosa

Można go oczywiście wrzucić do prania w worku na pranie. Wiem, że większość ludzi uważa to za grzech. Tylko nie wkładaj go do suszarki. Jeśli nie włożysz ich do worka na pranie, skończą tak samo jak zaginiona skarpetka. Wyprasuję je, gdy są jeszcze mokre. Dzieje się to około 10 minut po umyciu.

Jeśli chcesz poważne chusteczki do nosa z dużą ilością haftów, po prostu zanurz je w pralce na 5 minut do 5 dni w Biz. Wyjdą jak nowe. Spłukuję odrobiną octu, aby upewnić się, że całe mydło wypłynęło. Nigdy nie używam skrobi do prania, mówią, że przyciąga pluskwy. Powodem, dla którego nie lubię skrobi, jest to, że brudzi żelazko i jest trudne w czyszczeniu. Jeśli musisz użyć skrobi, spryskaj nią tylną część prasowanego przedmiotu. Wolę używać rozmiaru (nie tak ciężkiego jak krochmal), jeśli mam problemy z haftowanym elementem, który nie układa się w jednej linii. Nie zapomnij wyprasować go haftem do dołu, podkładając (jednorazowo) puszysty ręcznik.

Nie wiem, czy zainspirowałam Cię do kolekcjonowania chusteczek do nosa. Rozważ noszenie chusteczki w torebce na wypadek sytuacji awaryjnej. Można go złożyć do portfela lub kosmetyczki. Jest znacznie mniejszy niż paczka chusteczek i znacznie trwalszy. Nie jestem typem dziewczyny, która wydmuchuje nos, ale jestem beksą, więc nawet jeśli jest to po prostu zły dzień na pyłki, nie mam zamiaru wycierać oczu pęczkiem chusteczki. który zaczął rozpadać się w mojej torebce. Poza tym wysycha między szlochami, he, he.

Stojak na buty w stylu vintage, służący do eksponowania chusteczek z nadrukiem.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :